Pożyczka przez internet

Pożyczka przez Internet - kiedy z niej korzystać? Jak bezpiecznie wnioskować o ten produkt? Sprawdź

Korzystanie z produktów finansowych przeszło dziś swoistą technologiczną metamorfozę. Ma na to wpływ postępująca informatyzacja, która obecna jest w każdej niemal dziedzinie, a także rosnące wymagania samych użytkowników, chcących większość spraw załatwiać online. Dzięki temu powstało szereg nowoczesnych rozwiązań produktowych, w tym pożyczka online, z której można skorzystać bez wychodzenia z domu, składając wniosek przez internet lub podczas rozmowy z doradcą.

Czym jest pożyczka przez internet?

Pożyczka przez internet jest produktem dostępnym powszechnie dla osób preferujących zdalne i szybkie załatwianie spraw finansowych. Rozwiązanie to doceniają też klienci, którzy na co dzień nie mają możliwości osobistego spotkania się z doradcą. Internet znacznie ułatwia tę kwestię, otwierając zupełnie nowe kanały komunikacji. Do skorzystania z pożyczki przez internet wymagane jest tylko złożenie wniosku dostępnego na stronie internetowej, który w ciągu kilkunastu minut jest weryfikowany, a klient od razu poznaje decyzję kredytową.

Czy każdy może skorzystać z pożyczki udzielanej przez internet? Tak, to oferta adresowana również do osób posiadających inne zobowiązania, które skutecznie uniemożliwiają wzięcie kredytu bankowego. Pożyczkę wyróżnia także bardzo szybkie uruchamianie środków. Po pozytywnej decyzji kredytowej, pieniądze natychmiast przekazywane są na konto klienta. Jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki? W tym zakresie warto postawić na swoje bezpieczeństwo, czyli skorzystać z oferty firm o wieloletnim doświadczeniu. Kolejną kwestią jest wysokość oprocentowania, a także maksymalny okres kredytowania.

pożyczka przez internet

Pożyczka przez internet w praktyce

Jak przekonasz się z poradników, zamieszczonych na naszej stronie – pożyczka przez internet jest dobrym rozwiązaniem na każdy niespodziewany wydatek. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego produktu, sprawdź, jak o niego aplikować, a także czy o pożyczkę mogą wystąpić osoby posiadające inne zadłużenia. Artykuły odpowiadają również na najczęściej zadawane pytania, czyli o wysokość pożyczki oraz koszty związane z jej uzyskaniem.

Wiemy jednak, że nie tylko finansami żyjemy na co dzień, dlatego też przygotowaliśmy dla was szereg artykułów poradnikowych dotyczących między innymi najlepszych prezentów, wypoczynku czy efektywnych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Teksty są też skarbnicą pomysłów na kreatywne wykorzystanie urlopu – niezależnie, czy chcecie wyjechać samodzielnie, czy z dużą rodziną.

Pożyczki przez Internet – jak bezpiecznie z nich korzystać?

Pożyczki przez Internet z roku na rok stają się coraz popularniejsze i dostępne. Do korzystania z nich skłaniają bardzo proste zasady udzielania, dostępność we wszystkie dni tygodnia (nawet te wolne od pracy) oraz atrakcyjne kampanie promocyjne, w wyniku których możemy pożyczyć pieniądze za darmo. Tu warto natomiast pamiętać, że najczęściej warunki tych promocji często bywają trudne do spełnienia.

Decydując się na zaciągnięcie każdego zobowiązania pieniężnego należy jednak zawsze zachować sporo uwagi i bardzo starannie wybrać ofertę, z której skorzystamy. Pożyczki przez Internet są bardzo chętnie wybieraną formą podreperowania domowego budżetu, jednak są dość specyficzną formą zobowiązania finansowego. Forma ta posiada wiele zalet i wad, jednak pod kilkoma względami różni się od klasycznych kredytów gotówkowych, które jak wiadomo są udzielane przez banki.

W pierwszej kolejności należy mieć świadomość, że pożyczki online są udzielane najczęściej na krótki okres – w zależności od firmy i dostępnej oferty, może on wahać się od 30 do 60 dni. Są to więc zobowiązania, które należy zwrócić w stosunkowo niedługim czasie od zaciągnięcia, co warto mieć na uwadze przed podjęciem decyzji o ich wyborze a w przypadku przekroczenia czasu płatności należy się liczyć z dodatkowymi odsetkami zawartymi w umowie pożyczkowej.

Po drugie, pożyczki przez Internet nie są udzielane przez banki, lecz prywatne firmy pożyczkowe, które pożyczają swoim klientom swoje pieniądze. Każda z firm działających Polsce podlega przepisom prawa obwiązującego w naszym kraju. Warto zawsze sprawdzić wiarygodność firmy pożyczkowej, zanim skorzystamy z jej oferty. Szereg cennych informacji na temat jakości współpracy z nią udzielą nam także opinie jej dotychczasowych klientów, których powinniśmy szukać w sieci lub na stronie www samej firmy pożyczkowej. Warto sięgać po ofertę firm, których obecność na polskim rynku sięga kilku lub kilkunastu lat – to dodatkowo potwierdza ugruntowaną pozycję na rynku finansowym, jak i dowodzi wiarygodności danej firmy.

Proces ubiegania się o ich przyznanie jest bardzo prosty i szybki – wystarczy wejść na stronę internetową firmy oferującą szybką pożyczkę, wybrać kwotę i okres spłaty oraz uzupełnić formularz wniosku w wymagane dane. Do uzyskania pożyczki gotówkowej potrzebny jest z pewnością dowód osobisty, a czasami również dodatkowe dokumenty potwierdzające nasze miejsce zamieszkania lub fakt osiągania regularnych, miesięcznych dochodów. Z reguły firmy pożyczkowe gwarantują wpływ gotówki na konto w przeciągu zaledwie kilkunastu minut od zaakceptowania wniosku, co pozwala na sfinansowanie swoich planów niemal natychmiast.

Poszukując bezpiecznej i szybkiej gotówki należy oczywiście zwrócić uwagę na oferujące możliwość rozłożenia zobowiązania na raty. Rozwiązanie, jakim jest produkt ratalny może okazać się dużo bardziej optymalne niż spłata całego zobowiązania po miesiącu od jego zaciągnięcia. Należy pamiętać, że promocje firm pożyczkowych, udzielających chwilówek online, dają co prawda możliwość pożyczania na miesiąc bez kosztów, ale do tego wymagana będzie w większości przypadków terminowa spłata zobowiązania. W przypadku nawet nieznacznego opóźnienia firma chwilówkowa doliczy zapewne niemałe koszty.

 Jak ubiegać się o pożyczkę online? – procedura krok po kroku

Przy analizie zdolności kredytowej wnioskodawców, firmy pożyczkowe kierują się swoimi indywidualnymi kryteriami. Stosowane przez nich rozwiązania często bywają podobne i przebiegają według ściśle określonego schematu.

O finansowanie najczęściej można ubiegać się albo bezpośrednio z poziomu strony internetowej pożyczkodawcy i znajdującego się tam formularza, albo po uprzednim założeniu konta (profilu) w jego serwisie. Dalsze formalności polegają  z reguły na podaniu podstawowych informacji o sobie: danych kontaktowych, numeru telefonu i adresu e-mail. Najczęściej nasza historia kredytowa zostanie zweryfikowana również w bazach informacji gospodarczej. Zestaw danych, na których podanie musimy być gotowi to m.in.:

 • imię i nazwisko,
 • PESEL,
 • seria i numer dowodu osobistego,
 • dane teleadresowe,
 • stan cywilny,
 • liczba osób, które pozostają na utrzymaniu klienta,
 • Informacja o wysokości uzyskiwanych dochodów.

Po pozytywnej ocenie zdolności część pożyczkodawców poprosi nas o zweryfikowanie swojej tożsamości. W zależności od firmy jest ona przeprowadzana za pomocą:

 • przelewu bankowego na konto pożyczkodawcy – kwota przelewu to najczęściej 1 gr lub 1 zł,
 • weryfikacji biometrycznej – w tym przypadku zostaniemy poproszeni o zrobienie tzw. selfie oraz zdjęć dokumentu tożsamości,
 • weryfikacji konta bankowego przez aplikację Kontomatik lub Instantor – będzie to wymagało od nas zalogowania się do konta bankowości elektronicznej.

Weryfikacja tożsamości nie jest procesem skomplikowanym. Trwa zazwyczaj od kilku do kilkunastu minut. Ostateczna decyzja o przyznaniu lub nieprzyznaniu środków jest przesyłana emailem lub SMSem.

Pożyczka przez Internet – natychmiastowy przelew pożyczki

Krótki czas oczekiwania na decyzję pożyczkową wynika z faktu, że instytucje pozabankowe, korzystają z szeregu narzędzi pozwalających zautomatyzować rozpatrywanie wniosków. Dzięki danym udostępnionym przez wnioskodawcę oraz udzielonym przez niego zgodom, firma pożyczkowa może natychmiast zapoznać się z informacjami, jakie przechowują na jego temat zewnętrzne bazy informacji gospodarczej.

Pieniądze mogą trafić na rachunek wnioskodawcy niezwłocznie po udzieleniu decyzji pożyczkowej, ale trzeba mieć na uwadze, że czas oczekiwania na środki zależy też od czynników, które determinują dłuższy proces analizy i przyznania środków. Tymi czynnikami mogą być między innymi:

 • moment złożenia wniosku – aplikując o środki na przykład wieczorem lub w święta, należy się liczyć się z tym, że pożyczona kwota może pojawić się na koncie klienta w kolejnym dniu roboczym;
 • godzin księgowań przelewów – przelew jest realizowany natychmiast, jeśli pożyczkodawca i klient posiadają rachunki w tym samym banku, w przeciwnym razie moment wpływu środków będzie uwarunkowany obowiązującymi w danej instytucji godzinami księgowań.

Powyższe kwestie sprawiają, że czasami, mimo natychmiastowego wykonania przelewu, klient musi poczekać na środki kilka godzin, a nawet do następnego dnia roboczego. Jeżeli nasza potrzeba finansowa jest naprawdę nagła, warto sprawdzić, czy firma pożyczkowa korzysta z tzw. systemu szybkich przelewów. W tym przypadku zainicjowany przez pożyczkodawcę przelew, zostanie zaksięgowany na koncie odbiorcy niemal natychmiast (wliczając w to dni wolne od pracy).

Trzeba podkreślić, że pożyczki przez Internet często bywają produktami droższymi od kredytów bankowych. W przeciwieństwie do nich, są jednak dostępne dla bardziej ryzykownych klientów, którym zdarzały się w przeszłości zaległości w spłacie zobowiązań, czy też będących aktualnie w niekoniecznie najlepszej sytuacji finansowej.

Jeśli poszukujesz szybkiego i wygodnego sposobu na pozyskanie dodatkowych pieniędzy, możesz skorzystać z formularza online PROFI CREDIT.

 

Czytaj dalej

Zobacz artykuły kategorii "Pożyczka przez internet"

Ile miesięcznie kosztuje utrzymanie kota?

Dodano: 10.09.2021

Posiadanie kota może być źródłem wielu miłych chwil. Kot często poprawia atmosferę panującą w domu. Jednak należy pamiętać, żeby stworzyć mu odpowiednie warunki do życia. Postanowiliśmy sprawdzić, co trzeba zapewnić czworonogowi i z jakimi kosztami może się to wiązać. rzygotować o Dom dla kota  Do przyjęcia kota trzeba się przygotować o wiele wcześniej, niż rzeczywiście […]

więcej 

Decoupage warsztaty dla początkujących

Dodano: 10.09.2021

Czy słyszałaś kiedykolwiek o decoupage? Chcesz się dowiedzieć co się kryje pod tą tajemniczą nazwą? Jest to technika dekorowania starych przedmiotów, nadając im w ten sposób nowe życie. Decoupage pozwala odmienić wygląd zniszczonych krzeseł, stołów, mebli, drzwi i małych przedmiotów. Dzięki zastosowaniu specjalnych technik restaurowania i odświeżania drewna, a następnie jego dekorowania, można tworzyć naprawdę […]

więcej 

Jakie łóżeczko dla niemowlaka wybrać?

Dodano: 03.09.2021

Wyprawka dla dziecka to spore wyzwanie dla przyszłych rodziców, nie tylko pod względem finansowym, ale przede wszystkim logistycznym. Należy zadbać o co najmniej kilkanaście niezbędnych przedmiotów, które przydadzą się do pielęgnacji czy przewożenia malucha. Bardzo istotne jest miejsce, w którym dziecko będzie spało. Łóżeczko powinno spełniać dość wysokie wymagania, zarówno w zakresie komfortu i bezpieczeństwa […]

więcej 

W jaki sposób urządzić aneks kuchenny?

Dodano: 19.08.2021

Przed tobą remont mieszkania? Największym wyzwaniem będzie urządzić na nowo aneks kuchenny? Jak pomieścić w nim wszystko co konieczne do sprawnego i wygodnego gotowania, a czasami i spożywania posiłków? Aneks kuchenny to miniaturowa wersja kuchni. Aneks zazwyczaj jest wydzieloną częścią pokoju dziennego, nie stanowi osobnego pomieszczenia. Aneksy kuchenne zazwyczaj spotyka się w kawalerkach i apartamentach. […]

więcej 

Jaki kij do bilardu dla początkującego wybrać?

Dodano: 06.08.2021

Złapałeś nowego bakcyla, którym jest gra w bilard? Sport ten do tego stopnia przypadł ci do gustu, że postanowiłeś pomyśleć o własnym stole, kiju i bilach? Rzeczywiście, gra w bilard może dawać wiele satysfakcji, a uzyskane umiejętności to coś więcej niż tylko wprawa – to również znajomość matematyki, fizyki, opanowanie i pewna ręka. Aby uzyskać […]

więcej 

Ekologia w domu – o czym warto pamiętać?

Dodano: 06.08.2021

Ekologia – to temat numer jeden, który od wielu lat nie traci na znaczeniu. Dziś o ekologii słyszał chyba każdy z nas. Ten temat otacza nas w domu, pracy i gdziekolwiek się nie znajdziemy. Jednak ile to ma wspólnego z prawdziwą dbałością o środowisko, a ile z marketingiem powtarzanym tylko dla poprawy wizerunku. Czy każdy […]

więcej 

{{ article.post_title }}

Dodano: {{ article.post_date }}

{{ article.post_content.replace(/(<([^>]+)>)/ig, "") }}

więcej