Pożyczki przez internet

Pożyczki przez Internet są zyskującą na popularności formą pozyskiwania dodatkowych środków finansowych. Czym się charakteryzują?

 

Wygoda

Największą zaletą pożyczek przez Internet jest ich wygoda. Cały proces, począwszy od zebrania informacji o ofertach różnych pożyczkodawców poprzez wypełnienie wniosku, weryfikację naszej zdolności kredytowej i na końcu otrzymanie gotówki na konto bankowe, odbywa się bez konieczności wychodzenia z domu i może zająć zaledwie kilkanaście minut.

 

Szybkość

Szybkość jest jednym z podstawowych wyróżników pożyczek przez Internet. Dzięki temu, że wniosek pożyczkowy możemy wypełnić samodzielnie przy pomocy strony internetowej, oszczędzamy sporo czasu, który byłby nam potrzebny na przejście takiej procedury w placówce firmy pożyczkowej. Proces weryfikacji zdolności kredytowej i przygotowanie propozycji pożyczki odbywa się w większości przypadków w pełni automatycznie. Dzięki temu, często pieniądze możemy mieć na swoim koncie już po kilkunastu minutach.

 

Ograniczone formalności

W związku z tym, że system weryfikujący naszą zdolność kredytową opiera się na wpisanych przez nas w formularzu danych oraz informacjach pobranych z baz informacji gospodarczej, najczęściej nie są potrzebna do spełnienie jakiekolwiek dodatkowe formalności. Nie musimy dostarczać zaświadczenia o dochodzie od pracodawcy ani potwierdzać wpływu wynagrodzenia na konto. Aby wnioskować o pożyczkę online najczęściej wystarczą nam informacje zawarte na dowodzie osobistym (np. seria i numer dokumentu, PESEL).

 

Anonimowość

Mimo rosnącej popularności ratalnych pożyczek pozabankowych i chwilówek, dla wielu z nas konieczność zaciągnięcia zobowiązania nadal może być krępująca. Firmy pożyczkowe zwykle bardzo dbają o odpowiedni poziom obsługi klientów odwiedzających oddziały terenowe, natomiast zdarza się, że klient może nie czuć się w pełni komfortowo. Możliwość skorzystania z produktu typu pożyczka przez Internet, bez konieczności kontaktowania się z doradcą czy pozyskiwania jakichkolwiek dokumentów, dla wielu osób jest rozwiązaniem, które nie powoduje dyskomfortu.

 

Możliwość porównania kosztów

Koszty pożyczki można sprawdzić nawet przed złożeniem wniosku. Możemy je odczytać z zamieszczonego na stronie internetowej kalkulatora online lub z opublikowanego na niej przykładu reprezentatywnego. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy porównać oferty wielu instytucji i wybrać najkorzystniejszą dla nas pożyczkę w ciągu kilku chwil, przeglądając jedynie strony internetowe, bez fizycznego odwiedzania biura terenowego każdej z instytucji finansowych osobno.

 

Ze względu na liczne zalety pożyczki przez Internet mają spore grono zwolenników. Czasami jednak klienci potrzebują rozmowy z doradcą, aby dopytać o szczegóły oferty czy skorzystać z jego pomocy podczas procesu wnioskowania. Z myślą o takich sytuacjach, część firm pożyczkowych nadal daje możliwość obsługi klienta w biurze terenowym. Zapewniona jest wtedy pomoc wykwalifikowanego doradcy finansowego, który odpowie na poszczególne kwestie wymagające wyjaśnienia. Zawsze jednak, bez względu na formę zaciągania zobowiązania, musimy pamiętać o konieczności spłaty pożyczki w przyszłości.