Teczka prasowa

Notka prasowa

PROFI CREDIT Polska S.A.

Spółka działa na polskim rynku pożyczkowym od 2004 roku. Pod względem udziału jest drugą największą firmą pożyczkową w Polsce. Specjalizuje się w udzielaniu ratalnych pożyczek długoterminowych zarówno dla klienta detalicznego, jak i przedsiębiorców. Wyróżnia się wysokimi kwotami pożyczek (średnio jest to 10 tys. PLN) udzielanymi na okres nawet 36 miesięcy. Jako jedna z nielicznych realizując oczekiwania 88% pożyczkobiorców, prowadzi sprzedaż poprzez sieć tradycyjnych oddziałów stacjonarnych oraz profesjonalnych doradców finansowych. Rozwija także telefoniczne centrum obsługi oraz kanał online. Spółka należy do międzynarodowej grupy finansowej Profireal Group SE, działającej od 1994 w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W 2015 r. Grupa udzieliła pożyczek o łącznej wartości 391 mln EUR, w tym PROFI CREDIT Polska S.A. 137 mln EUR.

Profireal Group SE

Profireal Group SE tworzą spółki wyspecjalizowane w udzielaniu pożyczek konsumenckich oraz biznesowych, stanowiących alternatywę dla kredytów bankowych. Grupa działa w Polsce, Czechach, Słowacji, Bułgarii i Rosji. Jej plany obejmują rozwój silnej pozycji w regionie CEE i ekspansję na rynku azjatyckim i południowoamerykańskim.

Fakty i liczby

  • Jesteśmy drugą największą firmą pożyczkową w Polsce
  • Na polskim rynku działamy od 2004 roku
  • Od początku naszej działalności w Polsce sprzedaliśmy 400 tysięcy pożyczek na kwotę ponad 3,8 miliarda złotych
  • Dysponujemy siecią ponad 130 biur terenowych w całej Polsce
  • Nasza sieć sprzedaży składa się z prawie 3 000 Doradców Finansowych

Logotypy

Poniżej znajdziecie Państwo nasz podstawowy zestaw logotypów w najpopularniejszych formatach. W przypadku konieczności pozyskania logotypu w niestandardowym formacie prosimy o przesłanie informacji na adres media@proficredit.pl.