PROFI CREDIT umacnia swoją pozycję na rynku pożyczek

Wyniki Spółki po III kwartale 2015

W pierwszych trzech kwartałach 2015 r. Spółka Profi Credit Polska S.A. udzieliła ponad 51 tysięcy pożyczek. Sprzedaż produktów firmy wzrosła, aż o 33,2 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w 2014 r. Dobry wynik pozwolił Spółce umocnić się na pozycji drugiego największego gracza na polskim rynku pożyczkowym.

Profi Credit rozwija swój biznes w bardzo szybkim tempie, intensyfikując rokrocznie sprzedaż produktów o średnio 40 procent. Pomimo szybkiego rozwoju firm konkurencyjnych na polskim rynku pozabankowym,  szacowany rynkowy udział Profi Credit zwiększył się na przestrzeni ostatnich dwóch lat aż o 55%. Warto zauważyć, że liczba udzielonych pożyczek w pierwszych trzech kwartałach 2015 r.  jest niemalże równa liczbie sprzedanych produktów przez cały rok 2014 r. Zwyżkujące statystyki pokazują, że zapotrzebowanie na pożyczki pozabankowe wśród Polaków stale rośnie. Dowodzą one również, że oferta produktów finansowych, której trzon stanowią wysokokwotowe pożyczki średnio i długoterminowe pokrywa znaczący obszar rynku.

– Wrzesień 2015 r. zamknął kolejny z rzędu kwartał, w którym wyraźnie wzrosła sprzedaż pożyczek  gotówkowych w Profi Credit. Głównym składnikiem naszego sukcesu jest przede wszystkim bardzo dobrze przygotowana linia produktowa.  Z jednej strony spełnia potrzeby naszych klientów, a z drugiej w skuteczny sposób ogranicza ryzyko kredytowe. Drugim, równie ważnym, składnikiem jest konsekwentnie realizowana, długoterminowa strategia marketingowa. Prowadzone przez Spółkę kampanie marketingowe trafiają bardzo precyzyjnie do tej części społeczeństwa, która stanowi dla nas potencjał sprzedażowy – mówi Jarosław Chęciński, Dyrektor Wykonawczy Profi Credit Polska S.A.

 

Bardzo duży wzrost

W pierwszym kwartale 2015 r. Profi Credit udzieliła ponad 15 tys. pożyczek na nominalną kwotę ponad 157 mln zł. W drugim kwartale ok. 17 tys. na kwotę ponad 165 mln zł. W lipcu, sierpniu i wrześniu, liczba sprzedanych produktów wyniosła blisko 18 tys., a ich nominalna wartość prawie 170 mln zł, co oznacza 37% wzrost w stosunku do III kwartału roku 2014. Dynamiczny wzrost udzielonych pożyczek nie spowodował zwiększenia szkodowości w portfelu pożyczek oferowanych przez Profi Credit. Średni wskaźnik niespłacanych zobowiązań, który w 2014 roku był na średnim poziomie 16 %, po III kwartale 2015 roku wzrósł zaledwie o 0,6%. Wyniki szkodowości świadczą zarówno o skuteczności modelu badania zdolności kredytowej, ale też o tym, że klienci sektora pozabankowego podejmują decyzje finansowe w sposób coraz bardziej przemyślany.

Podobne aktualności

Zobacz co jeszcze mamy do powiedzenia w kwestii finansów!