Kredyty pozabankowe

Kredyty pozabankowe - kompendium wiedzy. Zobacz, do kogo jest skierowany ten produkt finansowy i czy łatwo go uzyskać.

Problem z uzyskaniem kredytu bankowego wynika najczęściej z aktualnej sytuacji materialnej klienta, a także jego niekorzystnej historii w BIK. Często niestety jest tak, że w sytuacji, w której potrzebujemy pieniędzy, okazuje się, że nie możemy ich otrzymać, a tym samym uregulować bieżących zobowiązań. Czy jest na to sposób? Tak, rozwiązaniem są kredyty pozabankowe, a konkretniej pożyczki udzielane przez firmy działające na polskim rynku.

 

Czym są kredyty pozabankowe?

Jak wspomnieliśmy, nazwa kredyty pozabankowe, która jest nie do końca poprawna, a którą posługuje się cześć społeczeństwa, odnosi się do oferty pożyczek, które można otrzymać od podmiotów pozabankowych. Warunki weryfikacji wniosków i przyznawania kredytu różnią się nieco od tych obowiązujących w banku, uproszczona jest zwłaszcza analiza zdolności kredytowej klienta. Decyzja o przyznaniu pożyczki podejmowana jest szybko, co ma ogromne znaczenie dla osób potrzebujących pieniędzy na uregulowanie pilnych płatności.

Elementem wyróżniającym pożyczki pozabankowe jest także ich elastyczność w zakresie wysokości rat, czyli okresu obowiązywania umowy. Dzięki temu comiesięczne obciążenia nie wpływają negatywnie na budżet pożyczkobiorcy. Czy są jakieś zagrożenia związane z zaciąganiem kredytu gotówkowego? Jeśli skorzystasz z oferty sprawdzonego i doświadczonego podmiotu – pożyczka jest produktem w pełni bezpiecznym, który zapewnia także możliwość renegocjacji warunków umowy, gdy znajdziesz się w trudnej sytuacji finansowej.

kredyty pozabankowe

 

Kredyty pozabankowe w praktyce

Jeśli zastanawiasz się, czy możesz otrzymać kredyt pozabankowy lub chcesz dowiedzieć się więcej na temat oprocentowania tego rodzaju produktów finansowych – zapraszamy do lektury naszych artykułów poradnikowych. Odpowiadamy w nich na najczęściej pojawiające się pytania i rozwiewamy wątpliwości osób zainteresowanych kredytem pozabankowym. Pomagamy także zadbać o twoje domowe finanse, pokazując, jak oszczędnie gospodarować pieniędzmi i planować wydatki.

Poradniki to również kwestie niezwiązane bezpośrednio z kredytem. Piszemy o rzeczach codziennych, takich jak planowanie wypoczynku, polecając ciekawe miejsca do odwiedzenia zarówno w Polsce, jak i za granicą. Z artykułów dowiesz się również, jaki prezent warto kupić z okazji urodzin, imienin czy rocznicy ślubu, aby był przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Pamiętamy także o najmłodszych, pomagając rodzicom w aranżacji dziecięcych pokojów, czy w wyborze kreatywnych zabawek, jakie możesz kupić z pomocą pożyczki na raty.

 

Pożyczka pozabankowa i jej zalety

Bank odmówił Ci kredytu i nie wiesz co robić. Pieniądze są potrzebne na „już”, a nikt ze znajomych nie chce Ci ich pożyczyć? Sytuacja wydaje się być bez wyjścia, ale rozwiązaniem może być udzielana przez firmy finansowe szybka pożyczka.

Jeżeli podchodzisz do tego typu produktów z rezerwą i niechęcią, to zdecydowanie warto zweryfikować fakty i obalić mity związane z tymi produktami finansowymi. Pożyczka pozabankowa jest w pełni bezpiecznym produktem finansowym, podlegającym podobnym regulacjom, jak produkty bankowe. Wyraźnie się jednak od nich różnią, najważniejsze zalety tzw. kredytów pozabankowych to:

  • Uproszczona procedura przyznawania – wnioskowanie o kredyt bankowy to najczęściej rozbudowane wnioski, zaświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu, dostarczanie wyciągów z konta, a czasami i konieczność zakupu ubezpieczenia na życie lub od utraty pracy. Kredyt pozabankowy można uzyskać o wiele szybciej, prościej i bez tych wszystkich biurokratycznych formalności. Analiza zdolności kredytowej jest przyśpieszona i często o wiele prostsza niż w przypadku banków. W rezultacie decyzja o udzieleniu pożyczki może być przekazana nawet w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku!
  • Nieprzekraczalne koszty – ustawa precyzyjnie określa wysokość maksymalnego oprocentowania pożyczek i kredytów konsumenckich. Nie może być ono wyższe niż dwukrotność odsetek ustawowych. Ustawowym ograniczeniom pozostają również koszty poza odsetkowe, dlatego powinno dawać to klientom znaczne poczucie bezpieczeństwa.
  • Dodatkowe usługi – pożyczki pozabankowe są produktami bardzo elastycznymi, stworzonymi z myślą o klientach ze słabszą zdolnością kredytową i ich ewentualnych problemach finansowych. Jeden z nich to chwilowy brak pieniędzy na terminową spłatę pożyczki. Aby nie doszło do przeterminowania długu i naliczania wysokich odsetek karnych, klient może skorzystać z tzw. prolongaty, czyli czasowego wydłużenia czasu spłaty.
  • Pożyczka za darmo – firmy pożyczkowe przygotowują dla swoich klientów różnego rodzaju promocje. Chyba najbardziej znaną ze wszystkich jest „pierwsza pożyczka za darmo”. Co to oznacza? Że oddajesz tyle samo ile pożyczyłeś. Przykładowo, Twoja pożyczka to 2000 złotych na 60 dni. Jeśli spłacisz pożyczkę w terminie, to oddajesz równe 2000 złotych. Bez żadnych odsetek, bez prowizji i innych opłat. Jest to naprawdę świetna okazja finansowa, która ma Cię w przyszłości zachęcić do ponownego korzystania z usług tej firmy – najczęściej taka formuła jest stosowana w przypadku produktów, takich jak chwilówka bez bik.
  • System poleceń – możesz otrzymać dodatkowe bonusy, np. niższe oprocentowanie lub wyższą kwotę pożyczki, jeśli skutecznie polecisz ofertę firmy pożyczkowej swojemu znajomemu. Jeśli z Twojego polecenia weźmie on kredyt, zyskasz na tym również i Ty. Niemal każda firma pożyczkowa oferuje klientom tzw. programy partnerskie, na których można zarabiać i traktować je jak swoją pełnoetatową pracę. Wystarczy do tego grono znajomych, media społecznościowe lub własna strona internetowa. System poleceń oraz programy partnerskie to ciekawy temat na inny, znacznie obszerniejszy artykuł.

 

Pożyczka na dowolny cel

Kiedy już poznałeś wszystkie zalety pożyczek pozabankowych, możesz zdecydować na co ją przeznaczysz. Czy to będą codzienne wydatki, realizacja od dawna odkładanych marzeń lub finansowanie remontu lub zakupu wyposażenia mieszkania. Masz pełną dowolność w decydowaniu na co przeznaczysz pieniądze. Nie musisz niczego deklarować, wyjaśniać i tłumaczyć. Ta swoboda w gospodarowaniu pożyczonymi pieniędzmi, jest kolejnym powodem do skorzystania z tej oferty. Szczególnie wtedy, jeśli nie ma innej możliwości szybkiego pożyczenia pieniędzy.

 

Co jest potrzebne, aby otrzymać kredyt konsumencki?

Aby skorzystać z kredytu gotówkowego musisz spełnić kilka podstawowych warunków:

  • Pełnoletniość – pożyczki dostępne są wyłącznie dla osób pełnoletnich, czyli takich, które ukończyły 18 lat.
  • Obywatelstwo polskie – aby otrzymać pożyczkę, musisz być obywatelem Polski i dysponować dowodem osobistym lub paszportem.
  • Konto bankowe – jest potrzebne do weryfikacji Twoich danych, które podałeś we wniosku oraz otrzymania przelewu wnioskowanego kredytu.

Jeśli spełniasz wszystkie wyżej wymienione warunki, nie pozostaje nic innego jak wypełnić wniosek o pożyczkę pozabankową. Określasz w nim wysokość kredytu, a także czas jego spłaty. Możesz liczyć na pożyczkę w kwocie nawet 25 000 złotych. Ostateczna wysokość pożyczki i czas jej spłaty zostanie Ci przedstawiona po oszacowaniu zdolności kredytowej. Będziesz mógł przyjąć propozycję firmy lub bez żadnych konsekwencji ją odrzucić.

 

Maksymalna wysokość pożyczki – czy można ją zwiększyć?

Jeśli jest to Twój pierwszy kredyt pozabankowy, firma pożyczkowa może Ci zaproponować kwotę niższą niż maksymalna wysokość pożyczki. Dlaczego? Ponieważ ma na Twój temat zbyt mało informacji. Musi Cię lepiej poznać, sprawdzić czy spłacasz kredyt w terminie i jesteś rzetelnym klientem. Jeśli tak będzie, każda kolejna pożyczka będzie mogła być wyższa od poprzedniej, aż do osiągnięcia maksymalnego pułapu 25 000 złotych. Aby tak się stało, wystarcz że na czas będziesz spłacał swoje zobowiązania finansowe i regularnie zaciągał nowe pożyczki.

 

Czego żaden pożyczkobiorca nie powinien robić?

Korzystanie z produktów finansowych wymaga odpowiedzialności i zdyscyplinowania. Kredyty i pożyczki są bezpieczne, pod warunkiem ich terminowej spłaty. Musisz o tym pamiętać i pilnować terminu, w którym zobowiązanie musi zostać uregulowane w całości. Data jest określona w umowie, którą otrzymałeś drogą elektroniczną. Co jeśli jednak nie jesteś w stanie spłacić pożyczki na czas?

Unikanie kontaktu z pożyczkodawcą niestety w niczym Ci nie pomoże, a w zamian za to może powodować większe problemy. Od niespłaconego w terminie długu naliczane są ustawowe odsetki karne. Z każdym kolejnym dniem zwłoki, Twój dług będzie się systematycznie powiększał. Jak tego uniknąć? Kiedy tylko podejrzewasz problem z terminowym oddaniem długu, skontaktuj się z firmą pożyczkową. Pracują tam ludzie, którzy chcą Ci pomóc i dla których takie przypadki są codzienną pracą. W interesie obu stron jest to, abyś mógł oddać pieniądze. Pracownicy firmy pożyczkowej pomogą Ci znaleźć rozwiązanie – np. za dodatkową opłatą wydłużając termin spłaty pożyczki lub rozkładając dług na kilka rat.  W przypadku jeśli tę sprawę zbagatelizujesz, pożyczkodawca uruchamia proces windykacji, a jeśli i to nie pomoże, dług będzie egzekwowany przez komornika. W prosty sposób można sobie tych problemów i stresu zaoszczędzić, kontaktując się wcześniej z firmą pożyczkową.

Jeżeli po lekturze artykułu doszedłeś do wniosku, że pożyczka na raty to produkt dla Ciebie – skontaktuj się z nami. Wystarczy, że zostawisz swoje imię i numer telefonu na stronie PROFI CREDIT, a nasz doradca oddzwoni w ciągu kilku chwil.

Czytaj dalej

Zobacz artykuły kategorii "Kredyty pozabankowe"

W jaki sposób można zapobiec otyłości?

Dodano: 28.04.2021

Nadprogramowe kilogramy nie są niczym dobrym, zwłaszcza, jeżeli Twój współczynnik BMI przekroczy wartość 31 jednostek. Lepiej jest jednak zapobiegać niż leczyć i nie dopuścić się do takiego stanu, ponieważ konsekwencje zdrowotne są bardzo poważne. Co należy robić by zapobiec otyłości? Nie objadaj się! Siedzący tryb życia i gotowe posiłki to zmora dzisiejszych czasów. Mało kto […]

więcej 

3 sposoby radzenia sobie ze stresem

Dodano: 26.04.2021

Szybkie tempo życia, dużo spraw do załatwienia, coraz więcej obowiązków i brak wolnego czasu przyczyniają się do tego, że w naszym życiu pojawia się stres. Jak sobie z nim radzić? Podpowiadamy sposoby radzenia sobie ze stresem! Kilka słów o stresie, czyli skąd on się bierze i jakie daje objawy? Stres to nic innego jak reakcja […]

więcej 

Ciekawy prezent dla mężczyzny

Dodano: 21.04.2021

Szukasz pomysłu na prezent dla mężczyzny? Dopasuj go do indywidualnych zainteresowań, sposobu spędzania wolnego czasu albo postaw na praktyczny podarunek. Podpowiadamy, co to może być! Ekstremalne przeżycia  Jeśli chcesz podarować prezent dla mężczyzny, który lubi emocje i odrobinę adrenaliny, wybierz ekstremalne propozycje. Dzięki temu zapamięta ten czas na długo i będzie mógł oderwać się od […]

więcej 

Jaką kostkę brukową wybrać?

Dodano: 20.04.2021

Efektowny wygląd otoczenia nieruchomości to poniekąd jej wizytówka. Dbamy więc o chodniki i podwórka, by zachwycały estetyką i komponowały się ze stylem budynku. Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań jest kostka brukowa, wyróżniająca się łatwością w utrzymaniu w czystości, a także ogromną różnorodnością w zakresie kolorystyki i kształtów. Można z niej układać wzory, zgodne z waszymi […]

więcej 

Jak dbać o storczyki?

Dodano: 12.04.2021

Storczyki są bardzo popularne w polskich domach. Zdobią nasz parapet, komodę i stół w jadalni. Mogą mieć różnorodne kolory, a ich pielęgnacja wcale nie jest taka trudna. Jak dbać o storczyki, aby cieszyły nasze oko przez długi czas? Sprawdźmy! Zapewnij odpowiednie warunki Storczyka możesz postawić wszędzie tam, gdzie jest dostęp do światła dziennego. Najbardziej optymalnym […]

więcej 

Jakie prace w ogrodzie na wiosnę?

Dodano: 08.04.2021

Pora wiosenna to nie tylko czas, w którym dbamy o siebie, czyli o kondycję czy wygląd, ale także okres, gdy musimy pomyśleć jakie prace w ogrodzie trzeba wykonać. Wystarczy kilka podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych, aby tereny zielone odzyskały swój dawny blask, a rośliny zaczęły budzić się do życia. Jak przygotować się do otwarcia sezonu ogrodowego? Jakie […]

więcej 

{{ article.post_title }}

Dodano: {{ article.post_date }}

{{ article.post_content.replace(/(<([^>]+)>)/ig, "") }}

więcej