Kredyty pozabankowe

Kredyty pozabankowe - kompendium wiedzy. Zobacz, do kogo jest skierowany ten produkt finansowy i czy łatwo go uzyskać?

Problem z uzyskaniem kredytu bankowego wynika najczęściej z aktualnej sytuacji materialnej klienta, a także jego niekorzystnej historii w BIK. Często niestety jest tak, że w sytuacji, w której potrzebujemy pieniędzy, okazuje się, że nie możemy ich otrzymać, a tym samym uregulować bieżących zobowiązań. Czy jest na to sposób? Tak, rozwiązaniem są kredyty pozabankowe, a konkretniej pożyczki udzielane przez firmy działające na polskim rynku.

Czym są kredyty pozabankowe?

Jak wspomnieliśmy, nazwa kredyty pozabankowe, która nie jest do końca poprawna, a którą posługuje się cześć społeczeństwa, odnosi się do oferty pożyczek, które można otrzymać od podmiotów działających poza sektorem bankowym. Warunki weryfikacji wniosków i przyznawania kredytu różnią się nieco od tych obowiązujących w banku, uproszczona jest zwłaszcza analiza zdolności kredytowej klienta. Decyzja o przyznaniu pożyczki podejmowana jest szybko, co ma ogromne znaczenie dla osób potrzebujących, pieniędzy na uregulowanie pilnych płatności.

Kredyt pozabankowy, to tak naprawdę pożyczka pozabankowa.
Może być udzielona przez każdy podmiot, który nie jest bankiem i spełnia warunki
stawiane przez Ustawę o Kredycie Konsumenckim.

Elementem wyróżniającym pożyczki pozabankowe jest także ich elastyczność w zakresie wysokości rat, czyli okresu obowiązywania umowy. Dzięki temu comiesięczne obciążenia nie wpływają negatywnie na budżet pożyczkobiorcy. Czy są jakieś zagrożenia związane z zaciąganiem kredytu gotówkowego? Jeśli skorzystasz z oferty sprawdzonego i doświadczonego podmiotu – pożyczka może okazać się dla osoby potrzebującej wsparcia finansowego, produktem bardziej elastycznym niż typowy kredyt bankowy. Część firm pożyczkowych oferuje możliwość renegocjacji warunków umowy w przypadku wystąpienia problemów ze spłatą.

 

Tabela najczęstszych wymagań pożyczkodawców

Pożyczka pozabankowa

Kredyt gotówkowy

Dowód osobisty

zawsze 

zawsze 

Wniosek 

zawsze 

zawsze 

Zaświadczenie o osiąganych miesięcznie dochodach 

czasami 

w większosci przypadków

Cel 

dowolny

dowolny lub celowy

Czas oczekiwania

nawet od 15 minut
do kilku dni

od kilku godzin do kilku dni

Tryb spłaty

ratalny lub jednorazowy
(na koniec okresu kredytowania)

przeważnie ratalny

Rodzaj umowy

musi być pisemna
powyżej 1000zł 

pisemna

Badanie zdolności kredytowej

przeważnie ale nie zawsze 

zawsze 

Kredyty pozabankowe w praktyce

Jeśli zastanawiasz się, czy możesz otrzymać kredyt pozabankowy lub chcesz dowiedzieć się więcej na temat oprocentowania tego rodzaju produktów finansowych – zapraszamy do lektury naszych artykułów poradnikowych. Odpowiadamy w nich na najczęściej pojawiające się pytania i rozwiewamy wątpliwości osób zainteresowanych kredytem pozabankowym. Pomagamy także zadbać o twoje domowe finanse, pokazując, jak oszczędnie gospodarować pieniędzmi i planować wydatki.

Poradniki to również kwestie niezwiązane bezpośrednio z kredytem. Piszemy o rzeczach codziennych, takich jak planowanie wypoczynku, polecając ciekawe miejsca do odwiedzenia zarówno w Polsce, jak i za granicą. Z artykułów dowiesz się również, jaki prezent warto kupić z okazji urodzin, imienin czy rocznicy ślubu, aby był przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Pamiętamy także o najmłodszych, pomagając rodzicom w aranżacji dziecięcych pokojów, czy w wyborze kreatywnych zabawek, jakie możesz kupić z pomocą pożyczki na raty.

Pożyczka pozabankowa i jej zalety

Bank odmówił Ci kredytu i nie wiesz co robić? Pieniądze są potrzebne na „już”, a nikt ze znajomych nie chce Ci ich pożyczyć? Sytuacja wydaje się być bez wyjścia, ale rozwiązaniem może być udzielana przez firmy finansowe szybka pożyczka.

Jeżeli podchodzisz do tego typu produktów z rezerwą i niechęcią, to zdecydowanie warto zweryfikować fakty i obalić mity związane z tymi produktami finansowymi. Pożyczka pozabankowa udzielana przez firmy działające legalnie na rynku finansowym jest produktem równie bezpiecznym , co produkty bankowe. Oba typy produktów podlegają pod Ustawę o Kredycie Konsumenckim. To, że produkty są podobne, nie znaczy natomiast, że nie posiadają żadnych różnic. Ważne zalety tzw. kredytów pozabankowych, o których warto pamiętać to:

Uproszczona procedura przyznawania – wnioskowanie o kredyt bankowy to najczęściej rozbudowane wnioski, zaświadczenia o zarobkach i zatrudnieniu, dostarczanie wyciągów z konta, a czasami i konieczność zakupu ubezpieczenia na życie lub od utraty pracy. Pożyczkę pozabankową można uzyskać o wiele szybciej, prościej i bez biurokratycznych formalności. Analiza zdolności kredytowej jest przyśpieszona i często o wiele prostsza niż w przypadku banków. W rezultacie decyzja o udzieleniu pożyczki może być przekazana nawet w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku!

Nieprzekraczalne koszty – ustawa precyzyjnie określa wysokość maksymalnego oprocentowania oraz maksymalnych kosztów pozaodsetkowych kredytów konsumenckich. Nie może być ono wyższe niż dwukrotność odsetek ustawowych.

Według Ustawy o kredycie konsumenckim oraz Kodeksu Cywilnego, maksymalne oprocentowanie kredytu lub pożyczki nie może wynosić więcej, niż dwukrotność odsetek ustawowych, które równają się sumie stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego i stawki 3,5%

Aby obliczyć maksymalne oprocentowanie kredytu lub pożyczki możemy skorzystać z poniższego wzoru. Przedstawione poniżej dane (5,25% – maksymalne odsetki ustawowe na dzień 06.05.2022) mogą ulec zmianie.

 

Dodatkowe usługi – pożyczki pozabankowe są produktami elastycznymi, stworzonymi z myślą o klientach ze słabszą zdolnością kredytową i ich ewentualnych problemach finansowych. Jeden z nich to chwilowy brak pieniędzy na terminową spłatę pożyczki. Aby nie doszło do przeterminowania długu i naliczania wysokich odsetek karnych, klient może skorzystać z tzw. prolongaty, czyli czasowego wydłużenia czasu spłaty.

Pożyczka za darmo – firmy pożyczkowe od czasu do czasu przygotowują dla swoich klientów różnego rodzaju promocje. Chyba najbardziej znaną ze wszystkich jest „pierwsza pożyczka za darmo”. Co to oznacza? Że oddajesz tyle samo ile pożyczyłeś. Przykładowo, Twoja pożyczka to 2000 złotych na 60 dni. Jeśli spłacisz pożyczkę w terminie, to oddajesz równe 2000 złotych. Bez żadnych odsetek, bez prowizji i innych opłat. Jest to naprawdę świetna okazja finansowa, która ma Cię w przyszłości zachęcić do ponownego korzystania z usług tej firmy – najczęściej taka formuła jest stosowana w przypadku produktów, takich jak chwilówka bez BIK.

System poleceń – możesz otrzymać dodatkowe bonusy, np. niższe oprocentowanie lub wyższą kwotę pożyczki, jeśli skutecznie polecisz ofertę firmy pożyczkowej swojemu znajomemu. Jeśli z Twojego polecenia weźmie on kredyt, zyskasz na tym również i Ty. Niemal każda firma pożyczkowa oferuje klientom tzw. programy partnerskie, mające na celu zwiększenie zadowolenia klienta z oferowanych usług. W PROFI CREDIT już po 6 miesiącach terminowej spłaty możesz dołączyć do Klubu Dobrego Klienta, dzięki czemu zyskasz dodatkowe przywileje, takie jak pożyczka na specjalnych warunkach, szybsza wypłata środków, uproszczony proces i ograniczone formalności i dedykowana infolinia dla Klubowiczów. Ponadto czekają na Ciebie dodatkowe bonusy i rabaty.

Zalety pożyczki:

pożyczka pozabankowa

Pożyczka na dowolny cel

Kiedy już poznałeś wszystkie zalety pożyczek pozabankowych, możesz zdecydować na co ją przeznaczysz. Czy to będą codzienne wydatki, realizacja od dawna odkładanych marzeń lub finansowanie remontu lub zakupu wyposażenia mieszkania. Masz pełną dowolność w decydowaniu na co przeznaczysz pieniądze. Nie musisz niczego deklarować, wyjaśniać i tłumaczyć. Ta swoboda w gospodarowaniu pożyczonymi pieniędzmi, jest kolejnym powodem do skorzystania z tej oferty. Szczególnie wtedy, jeśli nie ma innej możliwości szybkiego pożyczenia pieniędzy.

Co jest potrzebne, aby otrzymać pożyczkę pozabankową?

Aby skorzystać z pożyczki pozabankowej musisz spełnić kilka podstawowych warunków:

Pełnoletność – pożyczki dostępne są wyłącznie dla osób pełnoletnich, czyli takich, które ukończyły 18 lat.

Obywatelstwo polskie – aby otrzymać pożyczkę w Polsce, warunkiem jej udzielenia będzie w większości przypadków posiadanie polskiego obywatelstwa.

Konto bankowe – jest potrzebne do weryfikacji Twoich danych, które podałeś we wniosku oraz otrzymania przelewu wnioskowanej pożyczki.

Jeśli spełniasz wszystkie wyżej wymienione warunki, nie pozostaje nic innego jak wypełnić wniosek o pożyczkę pozabankową. Określasz w nim wysokość kredytu, a także czas jego spłaty. Możesz liczyć na pożyczkę w kwocie nawet do 25 000 złotych. Ostateczna wysokość pożyczki i czas jej spłaty zostanie Ci przedstawiona po oszacowaniu zdolności kredytowej. Będziesz mógł przyjąć propozycję firmy lub bez żadnych konsekwencji ją odrzucić.

Maksymalna wysokość pożyczki – czy można ją zwiększyć?

Jeśli jest to Twoja pierwsza pożyczka pozabankowa, firma pożyczkowa może Ci zaproponować kwotę niższą niż maksymalna wysokość pożyczki. Dlaczego? Ponieważ ma na Twój temat zbyt mało informacji. Musi Cię lepiej poznać, sprawdzić czy spłacasz kredyt w terminie i czy jesteś rzetelnym klientem. Jeśli tak będzie, istnieje szansa, że kolejna pożyczka będzie mogła być wyższa od poprzedniej, aż do osiągnięcia maksymalnego pułapu pożyczek danej firmy.

kredyty pozabankowe

Czego żaden pożyczkobiorca nie powinien robić?

Korzystanie z produktów finansowych wymaga odpowiedzialności i zdyscyplinowania. Kredyty i pożyczki są bezpieczne, pod warunkiem ich terminowej spłaty. Musisz o tym pamiętać i pilnować terminu, w którym zobowiązanie musi zostać uregulowane w całości. Data jest określona w umowie, którą otrzymałeś drogą elektroniczną. Co jeśli jednak nie jesteś w stanie spłacić pożyczki na czas?

Unikanie kontaktu z pożyczkodawcą niestety w niczym Ci nie pomoże, a w zamian za to może powodować większe problemy. Od niespłaconego w terminie długu naliczane są ustawowe odsetki karne. Z każdym kolejnym dniem zwłoki, Twój dług będzie się systematycznie powiększał. Jak tego uniknąć? Kiedy tylko podejrzewasz problem z terminowym oddaniem długu, skontaktuj się z firmą pożyczkową. Pracują tam ludzie, którzy chcą Ci pomóc i dla których takie przypadki są codzienną pracą. W interesie obu stron jest to, abyś mógł oddać pieniądze. Pracownicy firmy pożyczkowej pomogą Ci znaleźć rozwiązanie – np. za dodatkową opłatą wydłużając termin spłaty pożyczki lub rozkładając dług na kilka rat.  W przypadku jeśli tę sprawę zbagatelizujesz, pożyczkodawca uruchamia proces windykacji, a jeśli i to nie pomoże, dług będzie egzekwowany przez komornika. W prosty sposób można sobie tych problemów i stresu zaoszczędzić, kontaktując się wcześniej z instytucją pożyczkową.

Jeżeli po lekturze artykułu doszedłeś do wniosku, że pożyczka na raty to produkt dla Ciebie – skontaktuj się z nami. Wystarczy, że zostawisz swoje imię i numer telefonu na stronie PROFI CREDIT, a nasz doradca oddzwoni do kilkunastu minut.

Dodatkowym atutem korzystania z naszej pożyczki pozabankowej jest możliwość przystąpienia
do Klubu Dobrego Klienta, dzięki czemu otrzymasz:

kredyty pozabankowe

Czytaj dalej

Zobacz artykuły kategorii "Kredyty pozabankowe"

Kredyt pozabankowy na PIT – jak go otrzymać?

Dodano: 04.12.2022

Kredyt gotówkowy na PIT — z takim opisem możesz spotkać się, przeglądając strony internetowe poświęcone pożyczkom i kredytom. Czy faktycznie swoje dochodu można udowodnić na podstawie deklaracji podatkowej? Czym jest kredyt na PIT i jak można go otrzymać? Czym jest kredyt pozabankowy? Kredyt pozabankowy to zobowiązanie finansowe oferowane przez instytucje pozabankowe. Wiąże się to z […]

więcej 

Czym jest przykład reprezentatywny przy kredycie pozabankowy?

Dodano: 30.11.2022

Przykład reprezentatywny to obowiązek każdej instytucji finansowej. O czym mówi nam przykład reprezentatywny, co możemy z niego wyczytać? Co nam daje? Przeczytaj nasz artykuł blogowy i pożyczaj pieniądze z bezpiecznych źródeł. W jakim celu stworzony został przykład reprezentatywny? Branża finansowa, w tym także kredytowa i pożyczkowa prężnie się rozwija. Konsumenci zaciągają coraz więcej zobowiązań. W […]

więcej 

Kredyt pozabankowy na alimenty

Dodano: 24.11.2022

Otrzymujesz alimenty i zastanawiasz się, czy można je uznać za źródło dochodu? Czy pożyczkodawcy udzielają pożyczek na podstawie alimentów? Jak wnioskować o kredyt pozabankowy? Przeczytaj nasz artykuł i pożyczaj pieniądze szybko i bezpiecznie. Czym są kredyty pozabankowe? Kredyt pozabankowy to inna nazwa pożyczki z instytucji pozabankowej. Dzięki temu, że firmy z sektora pożyczkowego podlegają pod […]

więcej 

Co może stanowić zabezpieczenie kredytu pozabankowego?

Dodano: 21.11.2022

Zabezpieczenie kredytu głównie kojarzy nam się z kredytem hipotecznym pod zastaw nieruchomości, którą się kupuje, buduje lub remontuje. Jednak nawet kredyt pozabankowy, czyli pożyczka gotówkowa mogą wymagać zabezpieczenia. W jakim przypadku stosuje się zabezpieczenie pożyczki i co może je stanowić? Przeczytaj nasz artykuł i pożyczaj pieniądze szybko i bezpiecznie. W jakim celu pożyczkodawcy wymagają zabezpieczenia […]

więcej 

Czy kredyty pozabankowe są widoczne w BIK?

Dodano: 21.11.2022

Starasz się o kolejne zobowiązanie i nie wiesz, czy kredyty pozabankowe są widoczne w BIK? Czy pożyczkodawcy mają obowiązek informowania Biura Informacji Kredytowej o udzielanych pożyczkach? Czy pożyczki i kredyty pozabankowe mogą przekreślić nasze plany o kredycie w banku? Przeczytaj nasz artykuł i korzystaj z kredytów pozabankowych bez ograniczeń. Czym jest BIK? BIK, czyli Biuro […]

więcej 

Kredyty pozabankowe szybkie i bezpieczne źródło finansowania

Dodano: 09.11.2022

Czy kredyty pozabankowe to faktycznie szybkie i bezpieczne źródło finansowania? Czym dokładnie jest kredyt pozabankowy? Gdzie można go otrzymać?  Czy każda firma pozabankowa oferuje bezpieczne pożyczki? Czym są kredyty pozabankowe? Kredyty pozabankowe to inaczej pożyczki udzielane przez instytucje z sektora pozabankowego. Możemy wyróżnić dwa główne rodzaje pożyczek. Są nim pożyczki krótkoterminowe, czyli dobrze wszystkim znane […]

więcej 

{{ article.post_title }}

Dodano: {{ article.post_date }}

{{ article.post_content.replace(/(<([^>]+)>)/ig, "") }}

więcej