Szybki kredyt a szybka pożyczka – różnice i podobieństwa

Zepsuty samochód, konieczność zrealizowania nagłego remontu, oferta wymarzonych wakacji last minute czy kosztowne leczenie – takie niespodziewane sytuacje zdarzają się często kilka razy w roku i mogą zaskoczyć każdego. Są to sytuacje, w których potrzebna jest błyskawicznie dodatkowa gotówka. W takich momentach w głowach wielu osób może pojawić się myśl: „Może wziąć szybki kredyt?”. Warto zatem dowiedzieć się, czym charakteryzuje się taka forma pożyczania pieniędzy.

 

Szybki kredyt

Przede wszystkim szybki kredyt jest produktem finansowym udzielanym przez banki. To forma dodatkowego finansowania dostępna dla klientów o dobrej zdolności kredytowej i posiadających stałe dochody. Należy zatem pamiętać, iż szybki kredyt bankowy nie jest tym samym, co szybka pożyczka dostępna w instytucjach pozabankowych. To w przypadku tych drugich klient może liczyć na mniejsze wymagania formalne. Często nie trzeba przedstawiać wielu dokumentów i zaświadczeń, które w przypadku usługi bankowej mogą być konieczne.

Podobnie jak w przypadku tradycyjnego kredytu bankowego, szybki kredyt, oferowany przez wiele instytucji finansowych, dostępny jest najczęściej w wysokich kwotach i na długi okres spłaty. Można go przeznaczyć na dowolny cel. Jeśli kredytobiorca skompletuje wymagane dokumenty i poprawnie wypełni wniosek kredytowy, może otrzymać środki na swoje konto nawet  kolejnego dnia.

 

Szybka pożyczka

W przypadku, gdy daną osobę interesuje szybka pożyczka pozabankowa, może ona liczyć na kwoty sięgające często poziomów kwotowych kredytów udzielanych przez banki. Firmy pozabankowe mogą zapewnić dodatkową, stosunkowo dużą kwotę gotówki, którą będzie można spłacić w wygodnych miesięcznych ratach. Jest to rozwiązanie, z którego mogą skorzystać osoby, którym obniżona zdolność kredytowa nie pozwala na skorzystanie z oferty bankowej.

 

PROFI CREDIT oferuje szybkie wsparcie finansowe, z którego można skorzystać w przypadku wystąpienia wielu niespodziewanych okoliczności. Długoletnia obecność na rynku, duża liczba oddziałów i doradców na terenie całego kraju oraz doświadczenie pozwalają na indywidualne i szybkie zapewnienie kompleksowej obsługi każdej osobie, która jest zainteresowana szybką pożyczką.