PROFI CREDIT WPROWADZA POŻYCZKI DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

PROFI CREDIT Polska, wicelider poza bankowego rynku pożyczkowego, rozwija ofertę o produkty adresowane do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Wprowadzone właśnie pożyczkowe produkty finansowe wyróżnia wysoka kwota netto i długi okres spłaty.

Spółka, specjalizująca się dotychczas w udzielaniu długookresowych pożyczek dla klientów indywidualnych, rozpoczyna obsługę drobnych przedsiębiorców. Od 17 stycznia br. w jej ofercie znajdują się 3 produkty pożyczkowe zróżnicowane pod względem wysokości kwoty netto i okresu spłaty.

– Szacuje się, że w Polsce jest ok. 2 mln osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą. Jednym z ich największych problemów jest brak wsparcia finansowego w pierwszym roku działania firmy – wskazuje Jarosław Czulak, dyrektor Działu Marketingu w PROFI CREDIT– Właśnie do tej grupy chcemy dotrzeć. Wsparcie będzie można otrzymać już po 3 miesiącach prowadzenia biznesu. Dłuższą i dobrą historię działalności premiujemy lepszymi warunkami pożyczki.

 

Oferta dla przedsiębiorców

Oferta PROFI CREDIT jest skierowana zarówno do nowych klientów, jak i tych powracających. Młody przedsiębiorca, już po 3 miesiącach prowadzenia działalności gospodarczej, będzie mógł wystąpić o wsparcie w wysokości 500 – 4 000 zł netto na maksymalnie 24 miesiące. Wniosek o pożyczkę jest rozpatrywany w oparciu o oświadczenie o zarobkach. PROFI CREDIT ocenia ryzyko kredytowe w oparciu o różnicę między wysokością stałych zobowiązań przedsiębiorcy a wysokością jego dochodu.

– W przypadku przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność powyżej 12 i 24 miesięcy maksymalna kwota pożyczki rośnie nawet do 25 000 zł netto, a okres spłaty wydłuża się do 48 miesięcy – kontynuuje Czulak – Przy tych produktach korzystamy z bardziej szczegółowego scoringu. Często się okazuje bowiem, że w jego efekcie możemy zaproponować korzystniejsze warunki.

W przypadku pożyczki na cele związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, PROFI CREDIT nie wymaga poręczyciela czy partnera. Kolejną pożyczkę można wziąć tuż po spłacie bieżącej.

Dodatkowo przedsiębiorcy, którzy skorzystają z oferty do 17 lutego br. i uregulują zobowiązanie zgodnie z harmonogramem spłat, otrzymają zwrot 100% odsetek. Cash back jest elementem, dzięki któremu spółka chce poszerzyć swoją bazę wiarygodnych klientów – poprawa jakości portfela pożyczkowego jest jednym z celów strategii spółki. Jednocześnie PROFI CREDIT prowadzi intensywne prace nad zwiększeniem wartości udzielanych pożyczek poprzez rozwój nowych kanałów sprzedaży. W ciągu najbliższego półrocza spółka uruchomi kanał online.

Pożyczki dla Przedsiębiorców – Informacja Prasowa