Sportowe zakończenie wakacji od BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała

 

30 sierpnia br. siatkarki BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała zorganizowały dla wychowanków bielskich domów dziecka całodniowy pobyt w kompleksie rekreacyjno-wypoczynkowym Czarny Groń. Impreza wpisuje się w ideę wyrównywania szans i wspierania aktywnego trybu życia, promowaną przez sponsora klubu.

W wydarzeniu wzięło udział blisko 30 dzieci pod opieką 4 opiekunów oraz 3 wolontariuszy z PROFI CREDIT Polska. Zawodniczki przygotowały wiele sportowych atrakcji między innymi w parku linowym oraz Magicznej Osadzie. W zabawach dzieciom towarzyszyły Aleksandra Wańczyk i Aneta Wilczek z BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała, oraz Robert Menzel, zawodnik TS Podbeskidzie Bielsko-Biała.

– To bardzo cenna inicjatywa. W imprezie uczestniczyły dzieci ze wszystkich bielskich domów dziecka – mówi Bogdan Głowiak, koordynator pobytu i kierownik Domu Dziecka przy ul. Lompy – Możliwość spotkania ze sportowcami podziwianymi w telewizji czy gazetach, rozmowa z nimi i wspólna zabawa są bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju naszych podopiecznych, łatwiejszego znalezienia przez nich miejsca w społeczeństwie.

W bielskich domach dziecka przy ul. Pocztowej, Lompy i Cygańskiej obecnie przebywa 66 podopiecznych w wieku od 0 do 18 lat. Placówki często nie mogą zapewnić dzieciom wielu ponadprogramowych aktywności, zajęć czy zakupów. Każda zewnętrzna inicjatywa jest więc ciepło witana. Tym razem bielscy sportowcy znaleźli sposób na miłe zakończenie wakacji.

– Mamy wśród dzieci wielu fanów, którzy dzielnie kibicują nam w rozgrywkach, cieszą się naszymi sukcesami i wspierają w słabszych momentach – dodaje Aleksandra Wańczyk, siatkarka BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała – Poprzez zorganizowanie dla nich wyjazdu i wspólną zabawę możemy im podziękować za gorący doping oraz pokazać, jak jest dla nas ważny.

We wspieraniu dzieci i młodzieży siatkarkom pomaga duży partner finansowy, spółka PROFI CREDIT Polska.

– Wszystkie spółki międzynarodowej grupy Profireal, do której należy PROFI CREDIT Polska, mocno angażują się w życie lokalnych społeczności. Koncentrujemy się szczególnie na obszarach związanych z promowaniem aktywnych form spędzania czasu oraz na wspieraniu najmłodszych pokoleń poprzez wyrównywanie szans. To skuteczny sposób na budowanie zdrowego, silnego i świadomego swoich praw społeczeństwa. – wskazuje Jarosław Czulak, dyrektor marketingu PROFI CREDIT Polska – Tym razem udało nam się połączyć pod wspólną marką te obydwa obszary, dostarczając dzieciom wiele radości i myślę, że także niezapomnianych wrażeń. Mam nadzieję na kontynuację akcji w przyszłości.

W 2015 roku spółka PROFI CREDIT Polska objęła swoim patronatem i udzieliła marki PROFI CREDIT Bielskiej Lidze Okręgowej. W tym samym roku objęła sponsoringiem klub, a od bieżącego roku jest sponsorem tytularnym BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Równocześnie jest aktywnym partnerem międzynarodowego programu charytatywnego „Dziecięcy Uśmiech z PROFI CREDIT”, w ramach którego niesie pomoc potrzebującym dzieciom i ściśle współpracuje z takimi organizacjami jak Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce czy UNICEF.

sportowe-zakonczenie-wakacji-od-bks-profi-credit-bielsko-biala_informacja-prasowa