Karnawałowe szaleństwo

Eleganckie i wystawne bale maskowe, mniej oficjalne bale przebierańców czy po prostu zabawa do białego rana – karnawałowe szaleństwo trwa w najlepsze! Czy szybka pożyczka może pomóc w organizacji wyjazdu na największą zabawę karnawałową na świecie?

 

Jak długo trwa karnawał?

Słowo karnawał wywodzi się od włoskiego carnevale i oznacza ,,mięso żegnaj’’, co związane jest tradycją Wielkiego Postu. Ten zimowy czas balów przebierańców, wystawnych balów maskowych czy ulicznych pochodów trwa od 6 stycznia, a zakończy się dokładnie 5 marca – dzień przed Środą Popielcową, która wyznacza początek Wielkiego Postu.

 

Najsłynniejszy karnawał na świecie

Największa i najbardziej znana zabawa karnawałowa odbywa się oczywiście w Rio de Janeiro. To uliczne widowisko każdego roku przyciąga niezliczoną ilość fanów brazylijskich rytmów. W trakcie pokazu można podziwiać tancerki samby w bogato zdobionych strojach, a także imponujących rozmiarów platformy, które jadą wzdłuż ulic Rio. Niektóre biura podróży organizują specjalne wycieczki właśnie w okresie karnawałowym, a największą atrakcją ma być uczestnictwo w tym niezwykłym show.  Taka wycieczka jednak jest droga, a ceny pobytu w tym czasie w sercu brazylijskiej zabawy są znacznie wyższe niż zazwyczaj.  Jeśli marzymy o tym, by wziąć udział w największej karnawałowej zabawie na świecie, warto zaplanować taki wyjazd i odpowiednio wcześnie odłożyć potrzebną gotówkę. Szybka pożyczka także może pomóc w opłaceniu wycieczki marzeń.

 

Wenecki bal maskowy

Karnawał to nie tylko samba i Brazylia – to także Wenecja. Maski i eleganckie kostiumy tworzą zupełnie inny klimat wydarzenia. Przepych, bogactwo i elegancja to synonimy weneckiego karnawału, a uliczne pokazy to prawdziwa rewia mody. Taka wycieczka może też być połączona z nadchodzącymi Walentynkami – romantyczne miasto to idealne miejsce na spędzenie czasu we dwoje. Okres karnawałowo-walentynkowy wiąże się jednak z większymi kosztami, dlatego warto sprawdzić różne możliwości sfinansowania wyjazdu, takie jak szybka pożyczka.

 

Karaibska gorączka w Londynie

Notting Hill Carnival to dwudniowy festiwal pełen głośnej muzyki, ulicznego jedzenia i karaibskich rytmów. Londyński karnawał zapoczątkowali afroamerykańscy imigranci z Karaibów, stąd bardzo wyraźnie kulturowe korzenie festiwalu. Uliczna parada obejmuje trasę 5 km, a uczestnicy tańczą w kolorowych strojach w rytm energetycznej muzyki. Notting Hill bardziej przypomina brazylijski odpowiednik niż wenecki, dlatego fani egzotyki będą z pewnością nie będą się nudzić. Taki wyjazd warto połączyć ze zwiedzaniem Londynu, jednak warto pamiętać, że ta europejska stolica nie należy do najtańszych.

 

Zabawa w Polsce

Tradycja karnawału w kraju sięga czasów szlachty sarmackiej, jednak dzisiaj trudno znaleźć pozostałości staropolskich tradycji. Dzisiejsze bale karnawałowe wzorują się głównie na weneckich balach maskowych czy balach przebierańców. Bez trudu znajdziemy jednak organizowane zabawy, które często funkcjonują pod nazwą ,,ostatki’’, jako ostatnie dni przed Wielkim Postem. Wystawne przyjęcia, czasami tematyczne, co roku gromadzą wielbicieli dobrej muzyki i tańców do białego rana.