Prezydencki Harnaś w rękach PROFI CREDIT

PROFI CREDIT Polska dołączył do grona „Dobrodziejów Roku”. Prezydent Bielska-Białej uhonorował spółkę statuetką Harnasia – symbolem gotowości do wspierania tych, którzy mają istotny wpływ na rozwój lokalnej społeczności.

PROFI CREDIT Polska otrzymała Harnasia za działalność na rzecz sportu w 2016 r. Spółka wspiera bielskie środowisko sportowe od 2015 r. Od roku współpraca między wiceliderem rynku pożyczkowego a BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała zyskała szczególnie dynamiczny charakter.

– Nie chcemy być sponsorem tytularnym, którego rola kończy się na umieszczeniu logo na koszulach sponsorowanej drużyny – wyjaśnia Sławomir Pawlik, CEO PROFI CREDIT Polska – Naszą rolę postrzegamy szerzej. Wraz z siatkarkami mocno angażujemy się w działania, których bezpośrednim celem jest poprawa komfortu życia dużej grupy bielszczan, a także pobliskich powiatów.

Najbardziej spektakularnym projektem sportowo-edukacyjnym przygotowanym w 2016 r. przez PROFI CREDIT Polska, jest cykl 12 spotkań w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych pod hasłem „Bezpiecznie z PROFI CREDIT”. W trakcie spotkań uczniom przekazywana jest wiedza z zakresu zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym i w trakcie imprez masowych. Kluczowym celem spotkań jest promocja działań zwiększających widoczność na drodze dzięki stosowaniu odblasków. W akcji dotychczas wzięło udział 2 500 uczniów w powiatach bielskim, cieszyńskim i żywieckim. Spółka planuje systematyczne zwiększanie zasięgu tego projektu.

Dzięki wsparciu PROFI CREDIT Polska w 2016 r. bielscy kibice mogli uczestniczyć w 28 meczach. Spółka dostarczyła im 2 700 minut ekscytujących sportowych emocji. To czas, który bielszczanie mogli miło spędzić wspólnie z rodziną i przyjaciółmi. Ta alternatywna forma spędzania wolnego czasu nie tylko sprzyja budowaniu pozytywnych relacji wewnątrz lokalnej społeczności Bielska-Białej, ale jest także promocją aktywnego i zdrowego stylu życia.

Ideę tę PROFI CREDIT realizował poprzez przygotowanie i zorganizowanie 240 godzin aktywnego wypoczynku dla dzieci z bielskich domów dziecka. Wspólnie z siatkarkami BKS odwiedziły profesjonalny ośrodek w Czarnym Groniu, w którym bawiły się w parku linowym, zjeżdżały na nartach, miały okazję, by porozmawiać i zrobić sobie zdjęcia z dziewczynami, których twarze dzieci znają z telewizji, zdjęć w gazetach i z meczów. Spółka zapewniła atrakcje, na które wychowankowie domów dziecka nie mogą zbyt często liczyć.

Prezydencki Harnaś w rękach PROFI CREDIT – Informacja Prasowa